Nabídka práce

Základní škola a Mateřská škola Suchohrdly u Miroslavi

ZŠ a MŠ Suchohrdly u Miroslavi přijme učitelku do MŠ na plný úvazek. Nabídky spolu se životopisem zasílejte na email zs@suchohrdlyumiroslavi.cz

Kontaktní osoba:
Mgr. Yvona Slaninová

eTwinning

Podporuje online spolupráci žáků a učitelů mateřských, základních a středních škol v rámci Evropy i mimo ni. Ta probíhá nejčastěji formou eTwinningového projektu, během kterého dvě nebo více škol z různých zemí realizují za pomoci digitálních technologií vzdělávací aktivitu na dálku. Umožňuje tak profesní rozvoj ředitelů, učitelů a dalších pracovníků škol a vzájemnou výměnu zkušeností s kolegy ze zahraničí.

Naše škola se do tohoto projektu zapojila. Tento školní rok spolupracujeme se školou ze Slovenska. Projekt nese název S hračkou za zážitky. Cílem projektu je podpořit kompetence dětí v čtenářské gramotnosti, rozvíjet komunikaci, spolupráci mezi dětmi, prohloubit digitální zkušenosti a prezentovat svoje výsledky. Chceme dětem lépe porozumět. Děti rády vypráví o svojí hračce. Vytvoříme jim prostor, aby napsaly příběh o své hračce. Naučí se zpracovat svoje myšlenky, zážitky, přání do psané formy.
V prosinci jsme se seznamovali a vytvořili společně prezentaci o naší škole. Každý žák si vyrobil svého vlastního avatara. V lednu a únoru si každá škola vytvořila logo projektu. Naše děti vytvořily logo pomocí digitálních komunikací. Do konce školního roku nás čeká založit společnými silami online knihu a vytvořit příběh i s dramatizací.

Zde si můžete prohlédnout naši práci :
S hračkou za zážitkami